KONST / Litografier / Färglitografi 8652006
*
nr 865 2006
Igge Karlsson
(1932-2009), Sverige
Färglitografi , Igge Karlsson (f. 1932), -83, 38/260, Hästar, bladets mått: 57 x 78
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 december 2013
kl 18:20:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/12 12:05:57
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Igge Karlsson
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Läs mer om Igge Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv färglitografi grafik häst hästar igge karlsson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18
-
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:03
*
Igge Karlsson
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Läs mer om Igge Karlsson
nr 865 2006
Igge Karlsson
(1932-2009), Sverige
Färglitografi , Igge Karlsson (f. 1932), -83, 38/260, Hästar, bladets mått: 57 x 78
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 december 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/12 12:05:57 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Igge Karlsson
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.Läs mer om Igge Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv färglitografi grafik häst hästar igge karlsson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:01 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18 -
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:03